Coraz więcej osób kupuje w sklepach internetowych. Jest wiele plusów takiego rozwiązania, między innymi swoboda wyboru, bardzo duża ilość produktów, oraz przystępna polityka dotycząca zwrotów oraz reklamacji. Wylatkowo istotne jest zastosowanie dobrej jakości paczek, które przetrwają długie podróże. Pudełka fasonowe stały się w ostatnim czasie bardzo popularne, dowiedz się dlaczego.

Jakie cechy mają pudełka fasonowe?

Pudełka fasonowe to rodzaj opakowań tekturowych, który jest wykonany z wykronika, specjalnego narzędzia do produkcji opakowań. Na tle innych pudełek, wyróżniają się tym, że do ich złożenia nie potrzeba taśmy klejącej. Tego typu pudełka są wyjątkowo ekologiczne. Poza tym złożenie opakowania fasonowego jest naprawdę łatwe, ponieważ jest wyposażone w zazębiające się skrzydełka oraz klapki. Dodatkową zaletą jest ich wytrzymałość. Sprawdzą się nawet w czasie długiej podróży. Przez wielu są uważane za świetny model do transportu różnych towarów. Są dobre dla środowiska, ponieważ można je wykorzystywać wielokrotnie. Pudełka fasonowe można znaleźć w wielu kształtach oraz wymiarach. Na plus przemawia również ich estetyczny wygląd. W oczach klientów ważne jest, aby przesyłka była przygotowana starannie oraz ładnie się prezentowała. Sklepy, które dbają o eleganckie zapakowanie produktów, na pewno zyskają w oczach swoich klientów.

Jakie zastosowanie mają pudełka fasonowe?

Głównym zastosowaniem kartonów fasonowych jest używanie ich jako opakowań przez sklepy internetowe. Bez problemu można dostosować rozmiar przesyłki do wielkości pudełka, ponieważ jest ich bardzo wiele do wyboru. W tego typu pudełkach można pomieścić książki, kubki, płyty, ubrania, kosmetyki oraz różne akcesoria. Pudełka fasonowe zdobywają uznanie wśród użytkowników automatów przesyłkowych takich jak paczkomaty. Przesyłki, które są wysyłane do paczkomatów, zazwyczaj mieszczą się w małych oraz średnich gabarytach, więc świetnie nadadzą się do pudełek fasonowych. Czasami opakowania fasonowe są stosowane do przewożenia jedzenia, na przykład tortów czy pizzy.

Pudełka fasonowe – czy mogą być reklamą dla Twojej firmy?

Pudełka fasonowe to niezwykle estetyczne opakowania. Każdy przedsiębiorca powinien zadbać, o to, aby klient do niego wrócił. Można o to dbać, przez świadome dbanie o własny wizerunek. Pudełka fasonowe mogą zdecydowanie wpłynąć na relacje z klientami i być ciekawą reklamą dla działalności. Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na ciekawe rozwiązanie, jakim są opakowania fasonowe z nadrukiem czy logiem firmy. Taki prosty zabieg może mieć pozytywne konsekwencje dla naszej firmy. Klienci będą kojarzyć nasze logo po otrzymaniu takiej spersonalizowanej przesyłki. Można nawet uznać, że to rodzaj reklamy mobilnej naszej firmy. Pudełka fasonowe z nadrukiem są przenoszone z rąk do rąk, więc stają się formą rozpowszechniania informacji na temat danej działalności. Wystarczy, że logo zostanie umieszczone na środku klapy pudełka, a na pewno zostanie zauważone, więc jest świetną metodą marketingową.

W Drukomat dostępne jest wiele rodzajów kartonów oraz pudeł, w tym pudełka fasonowe. Wszystkie rodzaje kartonów można dopasować wielkością, spośród kilkudziesięciu różnych formatów. To pozwoli na idealne dopasowanie pod każdą działalność. Z pomocą drukowanych uszlachetnień można jeszcze bardziej wyróżnić swoje pudełko. Można postawić na detale w postaci wybiórczego lakieru UV, bądź pokryć opakowanie matową folią. Można dzięki temu osiągnąć niesamowity efekt, który u odbiorcy wywoła poczucie używania produktu z najwyższej półki.