Zastanawiasz się, jaka karta pamięci do aparatu będzie najlepsza w Twoim przypadku? Z tego artykułu dowiesz się, co to jest karta pamięci, jakie pojemności oferują współczesne karty pamięci, a także dlaczego karta pamięci Samsung EVO Plus może być dobrym rozwiązaniem.

Co to jest karta pamięci? 

Karta pamięci jest rodzajem małego, przenośnego nośnika danych, który może być wykorzystywany w wielu typach urządzeń. Jest ona wykonana z tworzywa sztucznego lub metalu i jest wyposażona w czujnik, który pozwala jej komunikować się z komputerem lub innym urządzeniem. Karta pamięci jest często wykorzystywana do przechowywania zdjęć, muzyki, wideo i innych plików. Karta pamięci Samsung EVO Plus umożliwia także na przechowywanie aplikacji w smartfonie.

Karta pamięci, poza zdolnością do długotrwałego przechowywania danych, charakteryzuje się również bardzo dużą wytrzymałością fizyczną. Jeśli postanowimy zniszczyć kartę – z pewnością nam się to uda, lecz prawdopodobieństwo, że zrobimy to przypadkiem, jest znacznie mniejsze niż chociażby w przypadku dysków twardych. Karty pamięci, poza nielicznymi wyjątkami, działają w technologii flash, co oznacza, że nie posiadają ruchomych elementów. Dzięki temu są odporne na wstrząsy i uderzenia. Nie zaszkodzi im również zbyt duża wilgoć lub zbyt niska temperatura.

Jakie są pojemności kart pamięci? 

Karty pamięci mogą mieć różną pojemność. Najmniejsze karty pamięci mają pojemność 4 MB, a największe do 2 TB. Najpopularniejsze są karty pamięci o pojemności 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB i 128 GB. Współcześnie produkowane są karty pamięci także o większej pojemności, wśród których wyróżnia się karta pamięci 512 GB. Dzięki miejscu dostępnemu na karcie pamięci 512 GB staje się ona doskonałym wyborem dla wymagających użytkowników. Karta pamięci 512 GB gwarantuje, że nie będziesz musiał troszczyć się o nagły brak pamięci w swoim smartfonie.

Jaka karta pamięci do aparatu będzie najlepsza? 

Karta pamięci do aparatu powinna móc pomieścić w sobie wiele zdjęć, dlatego dobrym wyborem będzie karta pamięci 512 GB. Warto zwrócić uwagę także na szybkość przesyłania danych. Karta Samsung EVO Plus oferuje przesyłanie dużych plików z prędkością do 130 Mbs.

Ponadto warto, aby w momencie, w którym uszkodzimy aparat, karta pamięci pozostała nienaruszona, można wtedy wciąż odczytać z niej dane. Karta pamięci Samsung EVO Plus posiada 6-czynnikową ochronę, gwarantującą, że sprosta ona wypadkom z udziałem wody, temperatury, promieniowania RTG, pól magnetycznych, upadków i zużycia mechanicznego. Dodatkowo producent oferuje na nią 10-letnią ograniczoną gwarancję.

Karta do aparatu powinna się charakteryzować wysoką klasą szybkości. To pozwoli wykonywać szybkie serie ostrych zdjęć. I to właśnie tym należy się kierować przede wszystkim przy ich wyborze. Karta Samsung EVO Plus spełnia standard prędkości 3, klasy 10, co czyni ją odpowiednią do filmów w 4K UHD i Full HD. Dodatkowo kartę tę cechuje szybkość odczytu do 100 MB/s i szybkość zapisu do 60 MB/s.

* Szybkość i klasyfikacja dotyczą kart o pojemności 128, 256 i 512 GB. Karta 64 GB ma klasyfikację U1, a jej szybkość transferu wynosi do 130 MB/s. Wskazana wydajność jest osiągana przy użyciu kart microSD EVO Plus z czytnikami Samsung. Klasyfikacje dotyczą kart o pojemności 128 i 256 GB. Karty o pojemności 32 i 64 GB mają klasyfikację A1, V10, UHS-I.* Prędkości odczytu i zapisu oparte na wewnętrznych testach przeprowadzanych w kontrolowanych warunkach. Rzeczywiste prędkości mogą być inne, w zależności od pojemności karty.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.