Szeroki monitor do pracy zyskuje na popularności. Użytkownicy chwalą sobie większą ilość miejsca na ekranie, która wpływa na komfort i wydajność podczas pracy. Jednak podobnie jak w przypadku każdego innego sprzętu, pojawia się sporo wątpliwości, które hamują przed wyborem odpowiedniego modelu. Jaki monitor warto wybrać i na co zwrócić uwagę? W jaki sposób szeroki monitor wpływa na komfort pracy? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej.

Dlaczego warto sięgnąć po szeroki monitor do pracy?

Po monitor o szerokim ekranie najczęściej sięgają gracze, ale równie często zastanawiają się nad nim osoby spędzające wiele godzin przy komputerze w ramach pracy. Musisz wiedzieć, że monitor panoramiczny to dobry sposób na zwiększenie produktywności i podniesienie wygody również podczas wykonywania zadań i obowiązków. Dlaczego? Szeroki monitor zapewnia sporo miejsca po bokach ekranu, dzięki czemu możesz uruchomić kilka programów lub kart i nie musisz wybierać, która z nich przyda Ci się najbardziej.

Jak dopasować monitor do swoich potrzeb? Na te aspekty zwróć uwagę!

Podobnie jak inne urządzenia, szeroki monitor do pracy również powinien być dopasowany do Twojego stylu pracy oraz rodzaju obowiązków, które na co dzień wykonujesz. Osoby zajmujące się edytowaniem treści wideo i audio, programiści bądź graficy często szukają  możliwie jak najszerszego ekranu LCD (np. ultrapanoramicznego), ale on też nie zawsze jest najlepszym wyborem dla każdego. Monitor o proporcji ekranu 16:9 (tzw. panoramiczny) będzie o wiele bardziej wszechstronny dla osób z każdej branży.

Oprócz samego kształtu ekranu, warto zwrócić uwagę także na całkowitą wielkość monitora. Nawet w pracy nie zawsze największy monitor to najlepszy wybór. Zastanów się nad przekątną maksymalnie do 32” — większe monitory będą już droższe, a Ty możesz czuć się przytłoczony ilością wolnego miejsca.

Jaki monitor panoramiczny wybrać do pracy?

Monitory panoramiczne to pierwszy wybór dla wielu graczy i dla osób na home office. Dlaczego? Łączy on w sobie nie tylko uniwersalną i wygodną proporcję ekranu 16:9, ale także jest dostępny w rozsądnej cenie. Panoramiczny monitor do pracy zauważalnie wpływa na produktywność, jeśli tylko wybierzesz odpowiednią przekątną dopasowaną do preferencji czy wielkości biurka. Jeśli nie wiesz, jaki rozmiar będzie optymalny dla Ciebie, obejrzyj monitory na żywo w sklepach w okolicy.

Podsumowanie

Jeśli szukasz sposobu na stworzenie wygodnego i produktywnego miejsca pracy — szeroki monitor do pracy jest dla Ciebie. Odpowiednio dobrany model pomoże Ci zyskać jeszcze lepszą wydajność, a korzystanie z wielu okien jednocześnie będzie zdecydowanie wygodniejsze. To dobry wybór dla wszystkich osób, niezależnie od ich specyfiki pracy.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.