Dotychczas składany telefon kojarzył nam się z niewielkimi aparatami, które wiodły prym na początku obecnego wieku. Samsung odczarował tę formułę telefonów komórkowych, wprowadzając na rynek niebanalne rozwiązanie. Czym wyróżnia się trzeci model z serii Z Fold? Jakie zalety ma wspomniane urządzenie? 

Samsung Galaxy Z Fold3 5G – parametry

Samsung Galaxy Z Fold3 5G może poszczycić się imponującą pamięcią wbudowaną 256 i 512GB oraz pamięcią RAM 12GB. Wyposażony jest w ośmiordzeniowy procesor, trzy aparaty tylne 12 Mpx i przedni 4Mpx. Urządzenie wykonane jest z trwałej i wodoodpornej obudowy, a pojemność akumulatora wynosi 4400 mAh. Największym atutem i znakiem rozpoznawczym modelu jest rozkładany ekran, który osiąga wynik 7,6″ i częstotliwość 120Hz. 

Jak działa Samsung Galaxy Z Fold 3 5G? 

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G na pierwszy rzut oka ma gabaryty standardowego smartfona. W rzeczywistości jednak jest to rozkładany telefon, którego konstrukcja opiera się na dużym zawiasie, zamontowanym pionowo przez środek urządzenia. Element ten pozwala na otwarcie głównego ekranu pod dowolnym kątem – ostateczny rozmiar wyświetlacza to 7,6″. Po całkowitym rozłożeniu zawias „znika”, tworząc integralną część z tylną ścianą urządzenia, użytkownik natomiast otrzymuje lekki i funkcjonalny tablet. Duży ekran pozwala na korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie, których miniatury możemy pomieścić na przestrzeni dostępnej po rozłożeniu telefonu. Można zestawić go także z rysikiem S Pen, który posłuży do obsługi aparatu oraz korzystania z aplikacji umożliwiających pisanie oraz szkicowanie. 

Galaxy Z Fold 3 – dla kogo? 

Smartfon rozkładany Samsunga będzie dobrym wyborem dla wszystkich, którzy lubią gadżety i nietuzinkowe rozwiązania. Oczywiście aparat ten oprócz ciekawego designu i projektu korpusu ma wiele praktycznych zastosowań, które mogą ułatwić pracę czy korzystanie z ulubionych aplikacji. Galaxy Fold 3 dzięki swojej budowie będzie gratką dla wszystkich, którzy uwielbiają oglądać filmy i seriale w podróży. Duży ekran, wydajna bateria i dopracowana jakość wyświetlacza dadzą efekt płynnego obrazu. 

Dzięki dołączonemu do całości rysikowi ten rozkładany telefon sprawdzi się jako telefon biznesowy czy narzędzie do kreatywnej pracy. Łatwość obsługi rysika daje możliwość korzystania z bardziej lub mniej zaawansowanych aplikacji rysunkowych. To urządzenie może także z łatwością zastąpić tradycyjny notes. Aparat oraz jego funkcje sprawiają, że będzie to także odpowiedni telefon dla wszystkich, którzy na co dzień pracują w sieci i portalach społecznościowych. 

Samsung Galaxy Z Fold 3 – czy warto kupić? 

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G to gadżet, który przyciąga uwagę swoją niecodzienną budową, funkcjonalnością i wykonaniem. Wysokiej jakości głośniki, wyświetlacz i aparat będą zadowalać wszystkich, którzy oczekują wielofunkcyjności od telefonu. Smartfon rozkładany umożliwia zastąpienie tradycyjnego tabletu. Wspomniany model będzie więc wart do kupienia przez użytkowników, którzy cenią nowinki techniczne, posiadające jednocześnie praktyczne i uniwersalne zastosowania. 

Artykuł powstał we współpracy z Samsung.