Telefon do gier to rozwiązanie coraz częściej poszukiwane przez użytkowników. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż podobne zjawisko można było zaobserwować wcześniej na rynku komputerów – nawet jeśli ktoś potrzebował głównie narzędzia do pracy, to chętnie sięgał po sprzęt, który z równą skutecznością zapewni mu także rozrywkę po godzinach. Czy Samsung A53 z 6GB RAM i 128GB ROM to dobra odpowiedź na ten trend? Jak ten telefon z dużą pamięcią wypada w świecie gamingu?

Samsung A53 6/128 – informacje ogólne

Samsung A53 5G 6/128 to urządzenie z serii Galaxy A. Plasuje się ono praktycznie na samej górze stawki – jest większe niż A13 czy A33, ustępując jedynie modelowi A73. W dalszym ciągu telefon jest dosyć duży – oferuje użytkownikowi aż 6,5 cala ekranu wykonanego w technologii SuperAMOLED. Ta cecha wraz z innymi udogodnieniami będzie mogła uczynić ten sprzęt dobrym telefonem do gier, ale nie uprzedzajmy faktów.

Samsung A53 5G to z całą pewnością telefon, który można określić jako nowoczesny. Jak wskazuje również nazwa modelu, nie brakuje tutaj nowego standardu łączności 5G czy okienka na aparat na przedniej stronie urządzenia. Jakość wykonania stoi na bardzo dobrym poziomie – sprzęt jest wykonany niemal w całości w plastiku, jednak jest to tworzywo o bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu chwyt będzie pewny, natomiast faktura obudowy przyjemna w dotyku. Na tyle telefonu znajduje się ładna wyspa na aparaty ułożone linearnie – to kolejny minimalistyczny zabieg w tym designie, który docenią miłośnicy prostych konstrukcji.

W kwestiach użytkowych Samsung A53 5G również nie ma się czego wstydzić. To telefon z dużą pamięcią pracujący na systemie Android 12. W połączeniu z wydajnymi podzespołami, o których jeszcze za chwilę trochę opowiemy, gwarantuje to nam pewną i stabilną pracę przez wiele godzin. Warto podkreślić tutaj też dużą pojemność baterii – 5000mAh zapewni odpowiednio długi czas pracy bez konieczności podłączania telefonu pod gniazdo ładowania.

Telefon dla graczy – czy A53 5G daje sobie radę w świecie gamingu?

Podstawowa cecha, bez której nie obejdzie się właściwie żaden telefon do gier, to ostry i wyraźny ekran. Będzie nam on służył przecież nie tylko podziwianiu wirtualnych pejzaży, ale także śledzeniu poczynań naszych przeciwników, więc nie może zabraknąć mu płynności i odpowiedniego czasu reakcji. Wszystkie te cechy spełnia ekran 6,5 cala SuperAMOLED, w jakie wyposażony został Samsung Galaxy A53 5G. Jego częstotliwość odświeżania to aż 120 herców, dzięki którym nasz obraz zachowa wyrazistość nawet podczas najbardziej dynamicznych scen.

Kolejnym ważnym atrybutem dla telefonu dla graczy są mocne podzespoły. W tej kwestii A53 5G także wypada co najmniej dobrze – znajdziemy w nim ośmiordzeniowy procesor oraz 6GB RAM-u. Jeśli ktoś obawia się, że taka ilość pamięci RAM może się okazać niewystarczająca do ogrywania najlepszych gier pod względem graficznym, nie ma powodów do obaw – opcja wirtualnej pamięci sprawia, że A53 5G będzie mogło skorzystać z pamięci trwałej jako pamięci RAM. Warto zauważyć, że tej temu urządzeniu na pewno nie brakuje, gdyż 128GB to ogrom przestrzeni na gry, zdjęcia czy muzykę.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska